Frostgrave – pierwsze bandy cd.

Oto druga z band: Wataha Enchanter’a. Swoją drogą jak dobrze przetłumaczyć nazwę tegoż magika? Znaczenie czasownika  „to enchant” nie bardzo oddaje charakter i zajęcie tego czarodzieja :). Ja bym spróbował z tłumaczeniem „Zaklinacz”.

Wracając do tematu, oto podwaliny drugiej bandy:

wip enchanter

W skład wchodzą:

  • Enchanter/Zaklinacz i jego uczeń – tym razem czarodziej z uczniem. Bardzo ciekawy jestem jak pójdzie rozgrywka tej bandy przeciwko Necromancer’owi. Tutaj mamy sporo „mocy magicznaj” ale cierpi na tym jakość pozostałych członków bandy, uczeń wart jest 200 gc.
  • Man-at-Arms/Zbrojni – x2 każdy po 80 gc. Jedna z figurek to czysty „Fireforge”, druga to „kit bash” z „North Star”. Zamierzam ich nieco „podrasować” przed malowaniem, by pasowali do zimowej aury w „Frostgrave”.

Na zdjęciu poniżej, z podręcznika widoczne właśnie figurki firmy „Fireforge” z zestawu „Foot Sergants”. Dodano im „futra” na ramionach i zabieg ten bardzo mi się podoba. Zrobię podobnie, używając „Green stuff”.

pic from bookWracając do pozostałych członków bandy:

  • Archer/Łucznik – x2 każdy warty 50 gc. Figurka po lewej to stary, metal z kolekcji GW do Bretoni. Jest trochę masywny jak na mój gust, ale że klęczy to się w miarę komponuje. Mam jeszcze jednego takiego i zastanawiam się czy go użyć (bo stoi… ). Druga figurka to czysty „North Star”.
  • Thug/Zbir – x2 każdy wart 20 gc. To już takie wypełniacze, aczkolwiek nie należy zapominać że skoro używamy w rozgrywce kości D20 to zwykły zbir może spokojnie położyć trupem rycerza wartego 5x tyle co on. Obie figurki to „North Star”.

Razem koszt bandy to równe 500 gc.

 

Wkrótce trzecia banda, a potem raport z pierwszej rozgrywki!

 

Do następnego razu…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s