Age of Sigmar: Stary-Nowy Orruk cz.1

warsztat

Age os Sigmar: Old-New Orruk part 1.

Lubię kiedy stare rzeczy znajdują nowe zastosowania, tak w ogóle. To samo, ma się rozumieć  tyczy się figurek. Dlatego też w tym tygodniu postanowiłem poddać stare figurki pewenym przeróbkom, by uzdatnić je do AoS.

Moja armia „Ironjawz” ma generała w postaci Megabossa na „latającym gorylu”. Na 1000 punktów wystawiać tego „chopaka” to lekka ekstrawagancja jak dla mnie. Potrzebowałem w takim razie pieszego wodza który mógłby dotrzymać kroku reszcie bandy.

I like when old things can get new usage. Of course, I do employ the same philosophy towards miniatures. That is why, this week I decided to make some adjustments to old miniatures so they can be „AoS ready”.
My Ironjawz army do have a general in Megaboss on „flying – gorilla”. Yet to use him in 1000 pts. battle is a little extravaganza in my opinion. I was in need of boss on foot, who could keep up with the rest of the band.

 

Kiedyś, przy okazji innego postu pokazywałem już tego ponurego pana.

Some time ago, with some other post I was showing this grim gentleman below:

old-orc-boss

Jest on dość słusznych rozmiarów i stwierdziłem, że na „Mega Bossa” jak najbardziej się nada. To stary model „Dragon Rune” z głową „Nobza „z 40K. Nie że mam coś do obecnego, ofiarowanego prze GW modelu. Wręcz przeciwnie uważam że jest świetny, ale jak już pisałem lubię nadawać starym rzeczą nową wartość ;).

He is rather sizable and I decided he will do as a „Megaboss” just fine. It is an old „Dragon Rune” model with a head from 40K nobz.
It is not like I have something against currently sold GW model. The opposite actually, I think it’s great. It’s like I said though, I like to get a new value from old stuff ;).

Malowanie tego pana jest dosyć leciwe, ale wygląda dosyć solidnie i ne zamierzam wiele z nim robić.Zostało mi sporo bitsów z brutali, jeźdzców świń i goryla. Postanowiłem to wykorzystać żeby nieco upodobnić pana do dzisiejszych „Ironjawz”.

Painting on this guy shows some age already, but I think it looks solid enough. I will leave it pretty much the way it is. I got some bits from brutes, gores gruntas and maw-crusha.  I will use these to make him look a bit more like today „Ironjawz”.

Oto pierwsze przymiarki. Pancerz z bossa brutali , minus ucięty hak. Pasuje całkiem nieźle.

Below first try outs. It is brute boss armour minus the hook. Fits rather well I would say.

megaboss-vip

Tu z kolei druga ręka, z bronią od bossa z „Maw Crusha” i jego „szczęką” podpiłowaną i założoną nieco inaczej ;).

Here a hand with spare weapon from „Megaboss on Maw-Crusha” and his ironjaw. Cut to size and fitted a bit differently ;).

megaboss-vip1

Tutaj natomiast, przytwierdziłem go do podstawki by zobaczyć jak się prezentuje pomiędzy brutalami. Góruje nad nimi dosyć znacznie, co jest jak najbardziej pożądane.

I was trying him up against some brute boyz. He is massive compared to those, which is most desirable.

megaboss-vip-size-comparison

W między czasie przygotowałem też podstawkę, odpowiedniego kształtu i rozmiaru (WIP).

In a meantime I was „cooking up” some base of proper size and shape (WIP).

megaboss-base-vip

Tutaj efekt (prawie) finalny. Ręka z bronią nie jest jeszcze dokończona i zamontowana, tudzież sporo szczegółów. Całość jednak już niewiele się zmieni.

Here it is what it looks like right now. Weapon hand need to be finished, ans some bits and pieces here and there. In total, it will not change much though.

Niewątpliwie różni się „stylem” od GW’owego, sklepowego modelu ale myślę że się nada, co sądzicie?

Sure he differs in „style” from the current GW model, but I think he will do just fine. What you think?

megaboss-vip2megaboss-vip3

Powyższy ork/orruk służył mi wiernie w czasach WHFB a i nawet miał swoje epizody w Mordheim’ie. Zasługuje na równie porządną bijatykę w świecie AoS!  Zielony bóg nie opuszcza swych sług… (chyba, nie?) :D.

This orc/orruk served me well in times of WHFB, and even had some episodes in Mordheim. He deserves a good „scrappa” in a world of AoS! Green god does not desert his servants…(or does he?) :D.

 

Do następnego razu…

Till next time…

Reklamy

One thought on “Age of Sigmar: Stary-Nowy Orruk cz.1

  1. Pingback: Age of Sigmar: Ironjaw Megaboss |

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s