Frostgrave -więcej najemników/more soldiers

Niedawno oglądałem cykl raportów bitewnych „Frostgrave”i uderzyło mnie pewne stwierdzenie prowadzącego. Generalnie chodzi o to że rozpoczęcie nowej „bandy” do „Frostgrave” wiąże się z zaplanowaniem i stworzeniem nowego czarodzieja ( i ucznia). Reszta członków to najemne zbiry różnego autoramentu nie koniecznie różniący się między sobą w jakiś specyficzny sposób.

 

Just recently I’ve been watching some “Frostgrave” battle reports. I’ve been struck by a simple though featured somewhere there. Because of generic character of the system, to start a new warband all you need to do is to plan and create a wizard (an apprentice). The rest of the warband are hired thugs of different sorts, but they do not necessary differ from one another in any specific way.

Generalnie to prawda. Niedawny dodatek wprowadza co prawda nieco urozmaicenia, ale są to tylko zmiany kosmetyczne. Plastikowy zestaw kultystów i alternatywne figurki dla rycerza, aptekarza, kusznika itd. dodają estetykę dla „wyznawców zła” :).

It is true. Recent expansion does introduce a bit of diversity, but it is a cosmetic change mainly. New set of plastic cultists and alternative miniatures for knight, apothecary, marksman etc. introduce an “evil look” esthetics.

W każdym razie w zgodzie z „myślą” o uniwersalności najemników postanowiłem zmienić swoje podejście do malowania i tworzenia band do „Frostgrave”. Nie maluję już najemników pod członków konkretnych band, tworzę po prostu postacie które można będzie „wynająć” do każdej bandy.

Anyway since that “revolutionary concept” I have decided to change my approach to painting and adding new warbands for “Frostgrave”. I am not painting, any more miniatures to be members of particular warband. I am simply creating miniatures that can be hired by any warband.

Jeśli chodzi o samo malowanie, to postanowiłem stonować nieco kolory. Figurki które pokazywałem w „Frostgrave – Wataha Nekromanty/ Necromancer’s Warband” wydały mi się nieco za jaskrawe.

When it comes to painting itself, I’ve decided to tone down the colors. Miniatures I showed in „Frostgrave – Wataha Nekromanty/ Necromancer’s Warband” were a bit to bright.

Oto co udało mi się ostatnio pomalować:

Here it is what I was painting recently:

Zbir/Thug

thug mix

Kolejny zbir/Another thug

thug mix 1

Łucznik/Archer

archer mix

2x Zbrojni/2x Men at Arms

manatArms mixmanatArms mix 1

Zbrojny powyżej to figurka „Fire Forge”. Dodałem mu futrzaną narzutę z „green stuff” by wyglądał bardziej zimowo :).

Men at Arms above is a miniature form „Fire Forge”. I have added „green staff” fur cape to make him look more winter :).

Jak zawsze figurki wymagają jeszcze wykończenia tu i tam, ale są gotowe do bitwy!

As always with my  miniatures, they require some finishing touches here and there, but they are ready for war nevertheless!

Do następnego razu…

Till next time…

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s